fbpx

דרכי שלי

אני מאמין שהרבה מכם יזדהו עם הסיפור האישי שלי. זוהי דרך שהרבה סוחרים ומשקיעים מתחילים עוברים, אך לא חייבים לעבור. אני כאן כדי להראות לכם שאפשר גם אחרת.

אני שחר חן

לא תמיד ידעתי מה אני עושה, ולא תמיד הייתה לי יציבות כלכלית בעולם המסחר. אז איך בעצם הכול התחיל?
בגיל עשרים ושתיים, אחרי שנה וחצי של מסחר מרושש עד הקצה. אחרי קורסים רבים ומספר הפקדות לחשבון המסחר שלי, נותרתי בלי כלום. מופסד מובס מושפל
קטן אמונה בעצמי, באנשים שלימדו אותי ובדרך שבחרתי. נואש עד התהום נותרתי בהפסד כולל של $15,000. שכר של חצי שנת עבודה בגילי וזאת אם הוא עובד בעבודה מתגמלת כזאת שלאה בהגשת מיני מזונות משקאות.

תלמידים מרוצים

שעות מסך

שנות נסיון

% סוחר מקצוען

״הייתי ילדון בשנות העשרים, עם עשירית מהידע שיש לרובכם,אבל עם מוטיבציה של להקת לביאות. ידעתי בכל לבי שאני הולך להיות סוחר. שאני אעשה Trading For Living. ואני מוכן לשם כך לעשות הכול. ״

איך התחיל הסחרור שלי?

היה זה באחד מימי השישי בהם מתפרסם נתון התעסוקה בארצות הברית. אחרי מספר ימים של מעקב אחרי מספר צמדי מטבע הגיעה ההזדמנות. מודל טקטי שלמדתי באחת ההכשרות יצא לדרך. המודל עבד כמו שעון שוויצרי, אחרי מימוש רווח ראשון החלטתי שאצא כמיטב המסורת לריצה הקבועה שלי לפני השבת. כששבתי הביתה, שמחתי לגלות שהתווספו לחשבון המסחר עוד כ-$350. לא רע ליום עבודה פסיבי לחלוטין. אחלה דרך לפתוח את השבת הראשונה בחיי כסוחר.

הייתי בהיי ממש!

משם, תאוות הבצע רק הלכה וגדלה. הרצון להקדים את השוק, הרצון לדעת לפניו מה קורה ולהקדים את אסטרטגיית המסחר לא הרפה ממני. ריבוי עסקאות ומינופים גבוהים הביאו את חשבון המסחר שלי לתשואה של 400% בחצי שנה. הייתי שיכור מכוח. הייתי בתחושה שכל עסקה שאעשה תרוויח. ככל שהרווחתי יותר כך הגדלתי כמויות. מסחר ב-8 חוזים על מדד ה-S&P 500 היה דבר שבשגרה.

הניסיון להקדים את השוק הביא אותי לקחת עסקאות נגד המגמה הכללית כדי לתפוס את התיקון הטכני, ועסקאות ישר על רמות תמיכה או התנגדות, כדי לתפוס את הגלים הראשיים של המגמה, מבלי לחכות להזדמנות ברורה לשינוי כיוון. זאת כמובןללא הוראות להגבלת הפסד (הרי מי צריך סטופלוס עם חשבון שהכפיל עצמו פי 4)

הימים הם ימי האביב הערבי במדינות צפון אפריקה, אני קצין צעיר בצבא קבע. לפי ה'שיטה' שפיתחתי, הזנתי במערכת המסחר הוראות לימיט עתידיות לכניסה לפוזיציה. וכהרגלנו ביחידה, יצאנו לפאב הקרוב, חבורת קצינים אחרי שבוע עבודה עמוס.

והנה, בשעת לילה  עם חזרתי לבסיס, התכנה הציגה מינוס של $400. 'לא נורא' אמרתי לעצמי, 'בבוקר זה יחזור' והלכתי לישון. בבוקראותו מינוס $400 הפך למינוס $4000, ומשם, הדרך לתהום הייתה קצרה.

ערבוב של רגשות קטלניים, הכעס על השוק, החמדנות, תאוות הבצע ואהבת הסיכון גרמו לי להפסיד חשבון אחר חשבון.

התחושה המתסכלת ביותר לסוחר ששורף את חשבונו, היא היעדר היכולות לסחור ביום שלמחרת, היעדר היכולת להשתתף שוב במשחק.

תחושת הפספוס וההחמצה כשמתבזבזת לה שנייה אחת בה השוק פתוח ואני לא שם.

אמירות מסוג 'עוד הפקדה אחת ודי', ו'-הפעם אין סיכוי שזה לא עובד', יצאו מפי ללא הרף. עד שביום אחד, בום. התאדו לי כל החסכונות שצברתי במשך שנים. כיום אני מצטמרר לנוכח הזיכרון באותן תחושות. נלוותה לכך גם הבכייה של אימי לנוכח ההפסדים, "אתה פשוט הורס את העתיד שלך" אמרה לי. באמת הייתי על סף הרס העתיד שלי אם הייתי ממשיך בנפילה החופשית את התהום שפערתי לעצמי.

מה נותר לי לעשות?

פשוט בכיתידמעות של ייאוש, שלוו בכאב פיזי כמעט.
כאב בטן בלתי נתפס, זה שאני לא מאחל לאף אחד. לילות ארוכים בלי שינה, מחשבות שלא מפסיקות להסתובב בראש, ובעיקר דאגה עמוקה לעתיד שלי. איך אני אתרומם מפה?! שאלתי את עצמי.

כל הספרים, המאמרים, ההרצאות כתובים על תותחים שהצליחו בחייהם, כאלו שכותבים על 'איך להתעשר?' או כיצד 'לעשות את המכה הגדולה', על הכסף הקל. הרי מי באמת ירצה לקרוא על לוזר שכתב על השפל של חייו?

  • תחושת האכזבה 
  • חובות
  • % אימא מאוכזבת 
  • תחושת פחד

להתחיל מחדש לאט לאט

היה לי ברור שלא אוכל לחזור ללא למידה מוקדמת, הייתי חייב לתחקר את הכישלון שלי לפרטי פרטים. בצבא, אנו קוראים לזה נוהל קרב. כל ההכנות הנדרשות לקראת יציאה ללחימה.

סיטואציה זהה כמעט לחלוטין, פרט למידת האחריות על הכתפיים כמובן. החלטתי לפתוח מחדש את הספרים והמחברות מהקורסים השונים. הידע הישן והטוב. לא עוד מרדף אחרי הודעות בורסה וחדשות מאקרו כלכליות, לא עוד מרדף אחר ספקי טיפים בחדרי הצ'אט והפורומים השונים. המרדף היה אחרי דבר אחד ויחידהבנת התהליכים שקורים בשוק! 

הבנתי, שבלי הבנה עמוקה של התהליך שקורה, אין לי את הזכות לסחור. בלי ליצור לעצמי קרבה אמתית לשוק לא אוכל להגיע ליעד הנכסף. במקצוע הזה, לא מספיק להיות טוב. בעולמות תוכן אחרים, גם בינוניות תניב הכנסה. אבל במסחר והשקעות, אני חייב להיות מצוין. להרכיב את כל חתיכות המידע יחד בשביל להגיע לביטחון מלא ותחושב וודאות.

בזהירות יתרה, אחרי תקופה לא קצרה במסחר בדמו, ובהמשך עם סכום כסף קטנטן, עם ענווה מקצועית ובידיעה שאני רק טיפה בים, בהשקט ובבטחה, התחלתי שוב. עקב בצד אגודל.
ממינוס כואב עברתי אט אט לנקודת האיזון, ומאיזון לרווח.

הייתי ילדון בשנות העשרים, עם עשירית מהידע שיש לרובכם, אבל עם מוטיבציה של להקת לביאות. ידעתי בכל לבי שאני הולך להיות סוחר. שאני אעשה 

Trading For Living.

ואני מוכן לשם כך לעשות הכול!

אחרי שצברתי רווחים שאפשרו לי הכנסה נוספת יפה ואחרי שרכשתי את הדירה הראשונה שלי, הרשיתי לעצמי להעביר את הידע הלאה. הרגשתי שיש לי את הזכות לחלוק את הניסיון ואת התובנות שצברתי על השווקים.

עולם ההוראה מכניס אותך לתלם. מכניס אותך לשגרה של סוחר, אתה לומד להכיר את עצמך ואת הדברים שחשובים לך כסוחר וכמשקיע. שמתי לב שאני רואה את השוק הרבה יותר טוב עם הזמן. עולם ההוראה אפשר לי שיח מקצועי ברמה גבוהה מאוד.

הסיפוק הכי גדול בעולם ההוראה הוא לאו דווקא הרווחים מהמסחר האישי שלי או מהמחקר שלי. הסיפוק האמיתי הוא לראות איך בוגרים רבים מתפתחים והופכים את המסחר לחלק מרכזי בחייהם. כל אחד בדרכואלו שסוחרים לשם מחיה, אלו שהקימו קרנות פרטיות או הצטרפו לבתי השקעות וגם את אלו שכותבים במדיה או מלמדים בעצמם בדרך דומה לזו שלי.

כיום, אחרי קרוב לעשור במסחר אני מנהל את מחלקת הנוסטרו של אחד הגופים הפיננסיים בישראל. בעבודה בעזרת כסף של אחרים היא מרתקת מאין כמותה. האחריות גדולה שבעתיים. כל החלטה חייבת להתקבל אחרי המחקר הכי יסודי שיש. והמילה שלך, פרט לכך שהיא משפיעה על רווחיך שלך, היא משפיעה על הארגון כולו.

ועכשיו פינת הטיפים

ידע רבותי- עשו לעצמכם טובה ואל תחסכו בידע ומידע, ובמיוחד לא על כלים. אתם סבורים שהקורס של מאן דהו יקר? חכו עד שתנסו את הבורות היא תעלה לכם שבעתיים.

עטפו את עצמכם בסביבה תומכת. אני יכול לזקוף את עיקר הצלחתי במסחר להכלה של רעייתי הנפלאה. בן או בת הזוג שתתמוך בכם ותדחוף אתכם ליעדים העסקיים שלכם גם בימים האדומים ביותר של שוק זו אנרגיה שלא ניתן להסביר במילים.

הטיפ המשמעותי ביותר שאני יכול לתת הוא שלהקשיב לטיפים זו טיפשות בהתגלמותה. חוץ מאשר לטיפ מספר 2. הטיפ עצמו, גורם למקבל הטיפ להיות עיוור וחסר רצון לחשוב. אנא מכם, כל טיפ כזה שתקבלו בחייכם תחשבו עליו 10 פעמים ובסוף תקבלו החלטות בלב שלם.

הרווחתם,מה עכשיו? תיהנו מהרווח. לממן חופשה בחול מכסף שעשיתם במסחר זו התחושה הכי נהדרת שיש. תעשו את זה הרבה. לצד זה, הקפידו לצבור נדל״ן ומניות של חברות טובות לטווח ארוך, אלו בבוא העת יעשו לכם פרישה נוחה.

OPM+OPT =other people time+other people money מה זה אומר? כדי לחיות טוב רק ממסחר בבורסה צריך הון שמיועד לכך. רבים הסוחרים המתחילים שיש ברשותם רק כמה אלפי דולרים בודדים. זה בסדר גמור, לשנים הראשונות. הדחיפה האמיתית שתקבלו היא שתנהלו כספים בקנה מידה גדול אחרי גיוס הון. גיוס הון הוא כלי מצוין למי שרוצה להתקדם לליגה של הגדולים, אך זה בתנאי שמגיעים עם קבלות והוכחת רווחים. לא תצליחו לגייס שותפים גדולים שייסמכו עליכם בלי שהוכחתם להם שאתם מסוגלים להרוויח על הכסף שלכם.

אתם לא חייבים לסחור בכל יום. אתם לא דסק עסקאות ואתם לא קרן השקעות. סחרו רק כאשר זיהיתם את מלוא המרכיבים הדרושים בשיטת המסחר שלכם.

האם אתה מרגיש מוכן ללמידה שתניב תוצאות אמתיות?

כן.מה אתה מציע?

שתפו ,אהבו, עקבו לעדכונים יומיומיים

מלא את הפרטים על מנת לקבל את תכנית העבודה למייל

בלי ספאם,רק תכנית עבודה.אם לא קיבלת את המייל אנא בדוק את תיבת הספאם שלך

!נשלח בהצלחה

Swing Trader

קבל את הסילבוס למייל שלך

בדוק תיבת דואר נכנס וספאם

הסילבוס בדרך אליך! נא לבדוק תיבת ספאם אם לא הגיע

חוזים עתידיים

קבל את הסילבוס למייל שלך

בדוק תיבת דואר נכנס וספאם

הסילבוס בדרך אליך! נא לבדוק תיבת ספאם אם לא הגיע

Share This