fbpx

הבוקר הגעתי למשרדי חברת הבניה "אחים דוניץ" מספר נייר 400010 לאסיפה כללית ומיוחדת של בעלי המניות. אם אפשר לקרוא לזה כך.

 המשרד המנומנם לא היה מוכן לקראתי, משקיע אקטיבי עם אנרגיה של שד טזמני שבא לקבל תשובות.

אציין שהמזכירה הנחמדה בכניסה הופתעה מאוד לראות אותי למטרה שלשמה הגעתי. 

המחקר שלי על דוניץ החל לפני מספר חודשים. מדוחותיה הכספיים ניכר היה לראות שאלו אנשים שיודעים מה הם עושים. כמו יחידת קומנדו שיודעת היטב את העבודה. ידעתי שהיא מעניינת אותי לראור נתוני הרווחיות אך היו חסרים לי כמה חלקים בפאזל.

התחלתי לבנות את הפוזיציה שלי עוד בשער 11170 במהלך חודש אוקטובר. כל הזמן הזה הוספתי לחקור ולאסוף מידע באופן עצמאי, בעיקר על ידי ביקור פיזי בשטח, במקומות בהם הם בונים.

דוניץ היא חחברה בעלת ותק של יותר מ40 שנה בתחום הבניה, אשר מבצעת גם את הייזום וגם את הביצוע עצמו. דבר שמביא להוזלה משמעותית בעלויות. 

אחרי המתנה של כמה דקות בחדר הישיבות, קיבל את פני המנכ"ל מר ניסים אחיעזרא ושאל לשלומי, ו"אם באתי בטוב" בנוגע להצבעה. ההצבעה היום הייתה על הארכת כהונתו שלו, הארכת כהונת הדירקטור יעקב דוניץ והדירקטוריות גלית אחיזרא ואילנה קושניר. קצת סמול טוק מחויך שכל העת הוא הקפיד לומר – "אנחנו הולכים לכיוון טוב" ו- אני מקווה שאנחנו עושים לכם נחת".

שמחתי על האיכפתיות.

לאחר מספר דקות נכנס לחדר סמנכ"ל הכספים מר רוני נתוביץ' כדי לענות לי על השאלות.

הדברים המהותיים שעליהם רציתי לדבר הם העסקה שנרקמת מול גינדי. דוניץ נמצאים כבר מספר חודשים במו"מ לקראת ביצוע עסקה לקניית חברה פרטית שבבעלות גינדי. לצערי לא פורסם בבורסה מי החברה ומה מהות העסקה. היום שמחתי לדעת שזו חברה שבבעלותה קרקעות לבניה ברמת השרון ובגבעתיים.

השלמת העסקה תהיה ככל הנראה במהלך ינואר.

נושא נוסף הוא פשר הנפקת אג"ח להמרה שנראית בעיני כדבר לא קשור למציאות, היות והחברה נהנית מתזרים טוב בסך הכל מפעילותה השוטפת וביתרת  . הרווחים הצבורים יש 290 מליון שח, כמו כן המזומן עומד על 5.2 מליון שח.

לדברי סמנכל הכספים, אין באמת צורך באג"ח הזה. "החברה לא צריכה הלוואות" – לדבריו, הוא ביצע את הצעד הזה כדי לשפר את מבנה ההון בעיני המוסדיים, לאפשר לכסף להיכנס למניות ושמטרתו היא כניסה למדד תל אביב 125.

—————————-

החברה עצמה מרכזת את כל מאמציה בהשבחת קרקעות. כלומר, קניית קרקע, הגדלת זכויות הבניה בהן, בניה ומכירה. אין תכניות להיכנס לתחום הנדלן המסחרי אלא להתמקד במגורים, ואין בכוונת החברה לעסוק בנדלן מניב.

—————————-

למרות האווירה המנומנמת, במשרדים אהבתי את השיח בגוה העיניים.

השורות קצרות מלהכיל את כל הפרוייקטים והסטטוס שלהם, אך בהיבט ההשקעה,  לחברה יש לא מעט קרקעות שנמצאות לדבריהם בהליכים מתקדמים של הגדלת זכויות הבניה. מבחינתי זה הערך המשמעותי שצפוי להגדיל את הצמיחה בעתיד הקרוב.

חשוב לי לציין שאני מחזיק באופן אישי בנייר.  

תודה לידידי שלומי ארדן על הסיוע במהלך הדרך 

  • Facebook
  • Gmail

מלא את הפרטים על מנת לקבל את תכנית העבודה למייל

בלי ספאם,רק תכנית עבודה.אם לא קיבלת את המייל אנא בדוק את תיבת הספאם שלך

!נשלח בהצלחה

Swing Trader

קבל את הסילבוס למייל שלך

בדוק תיבת דואר נכנס וספאם

הסילבוס בדרך אליך! נא לבדוק תיבת ספאם אם לא הגיע

חוזים עתידיים

קבל את הסילבוס למייל שלך

בדוק תיבת דואר נכנס וספאם

הסילבוס בדרך אליך! נא לבדוק תיבת ספאם אם לא הגיע

Share This